Başkan

 

 

RIZA AKPOLAT

 

Rıza Akpolat, Erzincanlı esnaf bir ailenin ikinci çocuğu olarak 1982 yılında İstanbul’da doğdu.

2004 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyeti ardından, üniversite yıllarından itibaren içinde yet aldığı Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nda görev alarak, siyasi hayatına temelden başladı. Sırası ile Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Gençlik Kolları’nda yöneticilik, Bahçelievler İlçe Başkan Yardımcılığı ve İlçe Başkanlığı görevlerinden sonra İstanbul İl Başkanvekilliği görevlerinde bulundu. Bu süre zarfında yerel yönetimleri yakından inceleme fırsatı buldu.

Toplumsal gelişmenin sağlanabilmesi için yerel demokrasinin, yerindenlik ilkesinin ve yerel yönetimlerin büyük önem taşıdığı düşüncesi ile Beşiktaş'ta siyasi hayatına yeni bir pencere açtı. Hem 2019 hem de 2024’te Beşiktaş Belediye Başkanlığı görevine rekor oylarla seçildi.

Tarihi ve kültürel birikimi, Osmanlı'dan Cumhuriyet'e uzanan mirasıyla Türkiye'nin en önemli kent kimliklerinden birini barındıran Beşiktaş, günlük 3 milyona yakın ziyaretçisi ve 185 bine yakın sakini ile ülkemizin ve İstanbul’un göz bebeği konumunda. Akpolat, ülkemizin dünyaya açılan pencerelerinden olan  Beşiktaş'ı her açıdan geleceğe hazırlayacak ulusal ve uluslararası vizyon doğrultusunda çalışmalarına Beşiktaş Belediye Başkanı olarak ediyor. Ayrıca 2024 yılında yapılan İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği seçimlerde birliğin başkanlığına partisi adına seçilen ilk belediye başkanı oldu. Akpolat ayrıca iki kız çocuğu babasıdır.


 
 
 
 
İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Haberleri