GENÇ SPORCULAR BOĞAZ KUPASI İÇİN KÜREK ÇEKTİ

 
14 Mayıs 2018

İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Beyoğlu Sütlüce Sahil’inde düzenlediği Dragon Boat Festivali ile kutladı. 50 takımdan 850 sporcunun katıldığı Dragon Boat yarışları ile başlayan etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın startını verdiği yarışlarda genç sporcular kıyasıya yarıştı.Liseler, Üniversiteler, Spor Kulüpleri-Şirketler ve Belediyeler-STK'lar  olmak üzere 4 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışlarda ilk ikiye giren kulüpler daha sonra Boğaz Kupası için kürek çektiler.Gün sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye girenlere kupa ve madalyaları takdim edildi.

 DRAGON BOAT YARIŞLARININ GALİPLERİ BELLİ OLDU

Dragon Boat Yarışlarında;Liseler kategorisinde Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci,Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi ikinci,Beyoğlu Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.Üniversiteler kategorisinde Beykent Üniversitesi birinci, İstanbul Aydın Üniversitesi ikinci, Ayvansaray Üniversitesi de üçüncü oldu. Spor Kulüpleri - Şirketler kategorisinde Mehmet Akif Ersoy Hastanesi birinci,Beyoğlu Belediyesi Spor Kulübü ikinci, Sütlüce Spor Kulübü ise üçüncü oldu.Belediye – STK'lar kategorisinde İBB Zabıta birinci olurken Beyoğlu Dirilişise ikinci oldu.

 BÜYÜK ÖDÜL BOĞAZ KUPASI

Dört farklı kategoride düzenlenen Dragon Boat Yarışlarında ilk ikiye giren kulüpler daha sonra Boğaz Kupası için yarıştılar. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan yarışı birincilikle tamamlayan Mehmet Akif Ersoy Hastanesi Boğaz Kupası’nı almaya hak kazandı. Vatandaşların büyük heyecanla takip ettiği yarışta İBB Zabıta ikinci, Üsküdar Belediyesi ise üçüncü oldu. Birinciye 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye ise 3 bin TL para ödülü verildi.

 
 
 
 
Diğer Haber Başlıkları