İSTANBUL’UN MERKEZİNİ OLUŞTURAN YER BOĞAZİÇİ’DİR

 
09 Mayıs 2016

İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği, mayıs ayı olağan toplantısını Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğine gerçekleştirdi.İki dönemdir birliğin başkanlığını sürdüren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, toplantıda üyelerin tamamının oylarını alarak yeniden birlik başkanı seçildi. Divanın oluşturulmasıyla yapılan seçimde, birlik meclis 1. başkan vekilliğine Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen seçilirken, Encümen Üyesi ve birlik komisyon üyeleri de yeniden seçildi. 2015 yılı faaliyet raporunun okunmasının ardından, birlik tarafından hazırlanan sunumlar katılımcılara izletildi.

HER ŞEYİN BAŞI BİRLİK OLMAK VE BİRLİKTE TARTIŞABİLMEKTİR
Başkan Demircan, ev sahipliğinden dolayı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür ederek yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Birliğin amacı bir araya gelerek fikir üretmek. Demokrasi dediğimiz şey, fikirlerin organize bir şekilde ifade edilebilmesidir. Ben bunun burada netice verdiğini hissediyorum.  Buradatartışa tartışa neyin olup olamayacağını kendimiz algılıyoruz. Hem katkı veriyoruz hem de katkı alıyoruz. Yani her şeyin başı birlik olmak ve birlikte tartışabilmektir. Ben kendim, başkan olarak bu çalıştaylardan çok istifade ediyorum.Bu yüzden de hiç birini kaçırmak istemiyorum.” dedi.

BURADAKİ FARKLI BAKIŞ AÇILARI İSTANBUL’U TEMSİL EDİYOR

Konuşmasına yerel yönetimlerin önemine dikkat çekerek devam eden Başkan Demircan,şunları söyledi. “Yerel yönetimler olarak, geleceğin Türkiye’sinde vizyonumuzun ne olduğu sorusu bizim için çok önemlidir. İlk olarak ‘İnsanlar bizden ne bekliyor?’ sorusu sorulmalı, ilk başta bu netleştirilmeli.” dedi. İstanbul Boğazı Belediyeler Birliğine üye ilçelerin İstanbul’u ifade ettiğinin altını çizen Başkan Demircan, “İstanbul’un merkezini oluşturan yer Boğaziçi’dir. Boğaziçi yoksa İstanbul da yok. İstanbul’u değerlendirirken Beykoz’suz, Üsküdar’sız, Beşiktaş’sız,  Beyoğlu’suz, Sarıyer’siz, Fatih’siz bir İstanbul olmaz. Dolayısıyla buradakifarklı bakış açıları İstanbul’u temsil ediyor. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bundan sonra da çalıştay yaparak geniş kitleler ile toplanmaya devam edeceğiz. Ben bu duygu ve düşüncelerle yeni üç yıllık periyodun hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”dedi.

İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanlığına yeniden seçilen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, birlik başkanlığını 2019 yılına kadar sürdürecek.

 
 
 
 
Diğer Haber Başlıkları